• KRAJSKÉ KOLO Stredoškolskej odbornej činnosti

• Dnes prebiehalo Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti v Galante. Našu školu zastupovala študentka III.AD triedy Karolína Kolláriková. Vypracovala a obhajovala prácu s floristickou tematikou v odbore 01 - Problematika voľného času. V ťažkej konkurencii obsadila výborné 4. miesto. Aj keď nepostupujeme na Celoslovenské kolo, ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

• Upozornenie

• Žiadame všetkých žiakov, pracovníkov školy a návštevníkov, aby sa nepohybovali v okolí včelína v školskom areáli z bezpečnostných dôvodov. Včely sú novo presťahované.

• SVETOVÝ DEŇ VODY

• Tento týždeň oslavujeme Svetový deň vody.

Aj naša škola, ako Zelená škola, si  pripomenula tento sviatok. Voda je dôležitou súčasťou nášho života, a preto si členovia kolégia Zelenej školy pod vedením Ing. Jakubcovej pripravili formou rovesníckeho vzdelávania pásmo prednášok. Pre nás – záhradníkov je veľmi dôležité vedieť ako sa mení klíma a ako tieto zmeny ovplyvňujú pestovanie plodín. Dozvedeli sme, ako čo najlepšie zadržiavať dažďovú vodu v záhrade, dozvedeli sme sa o vodných dielach v našom okolí a tiež o bohatstve minerálnych vôd na Slovensku.

Študenti si tiež pripravili vodný bar, kde sme ochutnávali rôzne minerálne vody. Ako krajina s vysokým počtom kvalitných minerálnych prameňov si musíme chrániť naše najväčšie prírodné bohatstvo.