• Vieš o tom, že si členom Zelenej školy?

• Zelená škola je environmentálny projekt  pre aktívne školy. A takou školu sme aj my!

Sme súčasťou  ECO – SCHOOLS !

Ako Spojená škola Rakovice  sa zapájame do projektu  s  cieľom prispieť k riešeniu problémov životného prostredia a priniesť do školy reálne zmeny vo fungovaní a výučbe.

Ako funguje Zelená škola?

1. Najskôr sme si vytvorili kolégium so študentov, ku ktorým sa môžeš kedykoľvek pridať aj Ty.
            2. Potom sme si vybrali tému, ktorej sa chceme venovať   - v našom prípade téma VODA. Myslíme si, že záhradníkom ani netreba vysvetľovať, ako je voda pre nás dôležitá !
            3. Vypracujeme audit a následne environmentálny akčný plán s konkrétnymi aktivitami - proste s tým, čo chceme v škole zmeniť alebo zlepšiť ohľadom vody.
            4. A nakoniec nás čaká dvojročné obdobie realizácie aktivít, do ktorých sa budeš aj ty zapájať.

O projekte sme informovali študentov prvého ročníka v stredu 15. novembra na prednáške pri príležitosti Dňa vedy a techniky.

Pokiaľ máte nejaké otázky, či nápady, neváhajte prísť za koordinátorkou projektu – Ing. Jakubcovou.