Škola

 • LETNÉ PRÁZDNINY

  LETNÉ PRÁZDNINY

  Milí žiaci,

  Želáme Vám krásne letné prázdniny.

  Tešíme sa na Vás v novom školskom roku 2020/2021.

 • 2.kolo prijímacích skúšok

  2.kolo prijímacích skúšok

  SOŠ RR Rakovice vyhlasuje v súlade § 66 ods. 7 zákona č . 245 /2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov druhé kolo prijímacích skúšok na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do l. ročníka štvorročného a trojročného štúdia v školskom roku 2020/2021.

  Pre 2. kolo prijímacích skúšok platia rovnaké kritériá ako pre 1. kolo prijímacích skúšok.

  Voľné miesta sú v nasledujúcich študijných a učebných odboroch:

  študijné odbory:

  4239M floristika

  4553K podnikateľ pre rozvoj vidieka

  6405K pracovník marketingu

  učebné odbory:

  4569H viazač - aranžer kvetín

  4571H záhradník

  Organizácia prijímacieho konania:

   - uchádzač alebo zákonný zástupca môže do 19.6.2020 podať riaditeľovi školy prihlášku na vzdelávanie na voľné miesta, rozhoduje dátum doručenia na strednú školu,

   - prijímacie konanie sa uskutoční od 20. do 23.6.2020, - riaditeľ školy odošle rozhodnutie o prijatí do 25.6.2020,

   - uchádzač alebo zákonný zástupca doručí do 30.6.2020 záväzné potvrdenie o nastúpení na štúdium.

   V prípade potreby kontaktujte vedenie školy 033/7796108.

 • Výsledky prijímacieho konania - Prijatí žiaci do 1. ročníka šk. roku 2020/2021

  Výsledky prijímacieho konania - Prijatí žiaci do 1. ročníka šk. roku 2020/2021
 • Podmienky a kritériá prijímacieho konania na SOŠRR, Rakovice 25 pre školský rok 2020/2021

  Podmienky a kritériá prijímacieho konania na SOŠRR, Rakovice 25 pre školský rok 2020/2021
 • DÔLEŽITÉ TERMÍNY PRE MATURANTOV

  DÔLEŽITÉ TERMÍNY PRE MATURANTOV

  Informácie pre maturantov 

  V školskom roku 2019/2020 sa známka z ústnej maturity a aj jej praktickej časti vypočíta z priemeru známok. Ak som nespokojný so známkou, ktorá mi vyšla, maturujem v období od 25. mája do 13. júna 2020. Bližie info tu: AKO TENTO ROK zMATURUJEM

 • UPOZORNENIE

  UPOZORNENIE

   

  Vážení rodičia a žiaci,

  v súvislosti s usmerením ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyučovanie bude prerušené až do odvolania. 

  Počas tohto obdobia budú učitelia zasielať pokyny žiakom na štúdium elektronickou formou cez edupage, žiaci sledujte si vaše kontá na edupage - položku správy (ikona obálka).

  V prípade straty hesla na konto edupage kontaktujte Ing.Máriu Mikloškovú emailom: mikloskova.maria@zupa-tt.sk alebo cez FB. 

  O ďalších prípadných zmenách budeme informovať prostredníctvom web stránky školy a FB.

  V Rakoviciach 25.03.2020

   

   

 • LINKA POMOCI

  tel: 033 22 11 220 

 • VALENTÍN V ELEKTRÁRNI V PIEŠŤANOCH


  Stredná odborná škola regionálneho rozvoja Rakovice  pripravila prezentáciu školy dňa 13.februára v Elektrárni v Piešťanoch. Kde privítala množstvo návštevníkov z radov žiakov, seniorov a ostatnej verejnosti. V rámci podujatia Valentín v Elektrárni pripravila pre návštevníkov výstavu machových obrazov, módnu prehliadku, aranžérsky kurz, zaujimavé prednášky z oblasti floristiky a záhradníctva, výrobu originálnych valentínok a mnoho ďalších aktivít.

  Počas danej akcie prebiehalo súbežne multiplikačné podujatie projektu Erasmus+ „Slow food long life: lost tradition back to kitchen“, ktoré organizovalo združenie Europea Slovakia, nakoľko SOŠ regionálneho rozvoja sa aktívne podieľali na tomto projekte.

  Návštevníci mali možnosť oboznámiť sa s cieľmi a výstupmi medzinárodného projektu, prezentáciou projektovej kuchárskej knihy, video receptami z kuchárskej knihy. Ďalej mohli návštevníci ochutnať jedlá pripravené podľa receptov z kuchárskej knihy a prezentáciou programu ERASMUS+.

  Celé podujatie VALENTÍN V ELEKTRÁRNI V PIEŠŤANOCH  sa stretlo s veľkým záujmom žiakov a širokej verejnosti. Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa o tak výnimočné a veľkolepé podujatie pričinili, ešte raz veľká vďaka.

 • ŠTUDUJ ČO ŤA BAVÍ

 • Valentínsky ples 2020

  Valentínsky ples v SOŠ regionálneho rozvoja v Rakoviciach 14.februára 2020

 • DEŇ OTVORENYCH DVERÍ 10. december 2019

  DEŇ OTVORENYCH DVERÍ 10. december 2019

  Stredná odborná škola regionálneho rozvoja Rakovice v rámci Dňa otvorených dverí  v spolupráci s Centrom voľného času Ahoj Piešťany usporiadali súťaž pre žiakov základných škôl vo vianočnom aranžovaní. Úlohou súťažiacich bolo v stanovenom limite vyrobiť vianočný svietnik, veniec a dekoráciu na stôl.

  Europea Slovakia prezentovala projekt “SLOW FOOD LONG LIFE LOST TRADITIONS BACK TO KITCHEN” a pripravila zaujímavý workshop "Vianočné oblátky" kde študenti a široká verejnosť mala možnosť naučiť sa piecť tradičné vianočné oblátky s maslom a medom.

  Nádherná Vianočná výzdoba bola doplnená vôňou škorice z čerstvo upečených Vianočných oblátok sa niesla naďaleko, čo navodilo u všetkých zúčastnených typickú vianočnú atmosféru.

  Ďakujeme všetkým za návštevu :)

 • DNI OTVORENÝCH DVERÍ 24.-26.október 2019

  Počas Dní otvorených dverí 24.-26. október 2019 mali možnosť žiaci základných škôl a široká verejnosť bližšie zoznámiť sa so študijnými a učebnými odbormi, ktoré ponúka SOŠ Rakovice.

  Vďaka projektu „Slow food long life lost traditions back to kitchen“ , ktorý na Slovensku realizuje Europea Slovakia, žiaci SOŠ Rakovice, žiaci základných škôl a široká verejnosť mali príležitosť naučiť sa variť tradičné slovenské múčne jedlo „Šúľance s makom“. 

 • KVETINOVÉ KORZO - PIEŠŤANY 2019

  Náš skvelý floristický tím Vás zdraví z Kvetinového korza počas ukončenia kúpeľnej sezóny v Piešťanoch, kde SOŠ Rakovice reprezentoval s alegorickým vozom "KRÁSY SLOVENSKA" Veľké ĎAKUJEM patrí celému realizačnému tímu pod vedením Bc.Cristiny Galatus.

 • VICTORIA REGIA 2019

  Obrovská GRATULÁCIA naším skvelým súťažiacim z VICTORIE REGIE, ktoré obdivuhodne reprezentovali SOŠ Rakovice.

  V súťažnej úlohe "Moje Slovensko - kytica" Anhelika Kovach obsadila 2.miesto a Dominika Oboňová 3.miesto.

  V súťažnej úlohe "Naše dary Zeme - veniec" Júlia Rajčáková obsadila 2.miesto a 3.miesto v Skills Slovakia.

  BLAHOŽELÁME

 • Slow food long life - lost traditions back to kitchen

  Workshop III. Traditičné miestne jedlá - najlepšie jedlá

  Vďaka Europea Slovakia a projektu Slow Slow food long life - lost traditions back to kitchen mali žiaci a zamestnanci SOŠ Rakovice možnosť naučiť sa a pripraviť si špeciality nášho regiónu ako napríklad "Scískance ", Fazuľovú polievku s krúpami alebo vynikajúce slané koláče z kysnutého cesta. Účastníci workshopu ocenili autentickosť realizácie jednotlivých receptov,  obsah workshopu a zároveň aj potrebu ďalšieho vzdelávania sa v danej oblasti nakoľko množstvo recptov z nášho regionu sa už pomaly vytráca z našich stolov. Vráťme tradičné miestne jedlá znovu na naše stoly.

 • Workshop "Slow food –long life: lost traditions back to kitchen"

  Workshop "Slow food –long life: lost traditions back to kitchen"

    

  Vďaka združeniu EUROPEA Slovakia, ktoré realizuje projekt Slow food-long life: lost traditions back to kitchen na Slovensku, mali možnosť pedagogickí zamestnanci a žiaci odboru management regionálneho cestovného ruchu  Strednej odbornej školy Rakovice zúčastniť sa na workshope zameranom na prípravu tradičných slovenských veľkonočných jedál ako napríklad polievka z medvedieho cesnaku, veľkonočného baránka, judášky atď. 
  Projekt Slow food-long life: lost traditions back to kitchen si kladie za cieľ zdieľať osvedčené tradičné recepty a postupy pri príprave jedál. V dnešnej uponáhľanej dobe je dôležité, aby sme ľuďom pripomenuli a povzbudili sa vrátiť k receptom starých materí a k tradičnej príprave jedál. Tento projekt môže byť realizovaný vďaka programu Erasmus+.

   


   

   

   

   

   

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola regionálneho rozvoja, Rakovice 25
  Hlavná 25, 922 08 Rakovice
 • 033/ 77 961 08

Fotogaléria