Škola

 • Upozornenie zmena názvu školy

  Upozornenie zmena názvu školy

  Nový názov školy:

  Stredná odborná škola regionálneho rozvoja, Rakovice 25

 • DNI OTVORENÝCH DVERÍ 24.-26.október 2019

  Počas Dní otvorených dverí 24.-26. október 2019 mali možnosť žiaci základných škôl a široká verejnosť bližšie zoznámiť sa so študijnými a učebnými odbormi, ktoré ponúka SOŠ Rakovice.

  Vďaka projektu „Slow food long life lost traditions back to kitchen“ , ktorý na Slovensku realizuje Europea Slovakia, žiaci SOŠ Rakovice, žiaci základných škôl a široká verejnosť mali príležitosť naučiť sa variť tradičné slovenské múčne jedlo „Šúľance s makom“. 

 • KVETINOVÉ KORZO - PIEŠŤANY 2019

  Náš skvelý floristický tím Vás zdraví z Kvetinového korza počas ukončenia kúpeľnej sezóny v Piešťanoch, kde SOŠ Rakovice reprezentoval s alegorickým vozom "KRÁSY SLOVENSKA" Veľké ĎAKUJEM patrí celému realizačnému tímu pod vedením Bc.Cristiny Galatus.

 • VICTORIA REGIA 2019

  Obrovská GRATULÁCIA naším skvelým súťažiacim z VICTORIE REGIE, ktoré obdivuhodne reprezentovali SOŠ Rakovice.

  V súťažnej úlohe "Moje Slovensko - kytica" Anhelika Kovach obsadila 2.miesto a Dominika Oboňová 3.miesto.

  V súťažnej úlohe "Naše dary Zeme - veniec" Júlia Rajčáková obsadila 2.miesto a 3.miesto v Skills Slovakia.

  BLAHOŽELÁME

 • UPOZORNENIE

  UPOZORNENIE

  Zákaz vstupu verejnosti do školského parku SOŠ Rakovice z dôvodu padania suchých konárov a stromov. Zákaz platí až do odvolania.

  Za pochopenie ďakujeme.

  Vedenie SOŠ Rakovice

 • Podmienky a kritériá prijímacieho konania na SOŠ v Rakoviciach pre školský rok 2019/2020

  Podmienky a kritériá prijímacieho konania na SOŠ v Rakoviciach pre školský rok 2019/2020
 • Slow food long life - lost traditions back to kitchen

  Workshop III. Traditičné miestne jedlá - najlepšie jedlá

  Vďaka Europea Slovakia a projektu Slow Slow food long life - lost traditions back to kitchen mali žiaci a zamestnanci SOŠ Rakovice možnosť naučiť sa a pripraviť si špeciality nášho regiónu ako napríklad "Scískance ", Fazuľovú polievku s krúpami alebo vynikajúce slané koláče z kysnutého cesta. Účastníci workshopu ocenili autentickosť realizácie jednotlivých receptov,  obsah workshopu a zároveň aj potrebu ďalšieho vzdelávania sa v danej oblasti nakoľko množstvo recptov z nášho regionu sa už pomaly vytráca z našich stolov. Vráťme tradičné miestne jedlá znovu na naše stoly.

 • Predaj priesad -letničky, trvalky a zelenina

  Predaj priesad -letničky, trvalky a zelenina

  Predaj priesad vškolskom sklenníku SOŠ Rakovice bude prebiehať od 24.4.2019, v pracovných dňoch od 07:00 - 16:00, v sobotu a 1.5.2019 a 8.5.2019 od 07:00 - 12:00.

 • Workshop "Slow food –long life: lost traditions back to kitchen"

  Workshop "Slow food –long life: lost traditions back to kitchen"

    

  Vďaka združeniu EUROPEA Slovakia, ktoré realizuje projekt Slow food-long life: lost traditions back to kitchen na Slovensku, mali možnosť pedagogickí zamestnanci a žiaci odboru management regionálneho cestovného ruchu  Strednej odbornej školy Rakovice zúčastniť sa na workshope zameranom na prípravu tradičných slovenských veľkonočných jedál ako napríklad polievka z medvedieho cesnaku, veľkonočného baránka, judášky atď. 
  Projekt Slow food-long life: lost traditions back to kitchen si kladie za cieľ zdieľať osvedčené tradičné recepty a postupy pri príprave jedál. V dnešnej uponáhľanej dobe je dôležité, aby sme ľuďom pripomenuli a povzbudili sa vrátiť k receptom starých materí a k tradičnej príprave jedál. Tento projekt môže byť realizovaný vďaka programu Erasmus+.

   


   

   

   

   

   

 • Ponuka študijných a učebných odborov v šk.r. 2019/2020

  Ponuka študijných a učebných odborov v šk.r. 2019/2020

  študijné odbory:

  Manažment regionálneho cestovného ruchu - 6324 M - budeš - manažérom cestovnej kancelárie, animátorom, sprievodcom alebo delegátom v cestovnej kancelarii, referentom predaja zájazdov v informačnom centre, alebo aj samostatne podnikať v cestovnom ruchu.

  Floristika - 4239 M - budeš - umelecky aranžovat' kvety a iné prírodné materiály, vytvarat' kvetinovú a dekoračnú upravu interiéru a exteriéru, poznávať rôzne druhy materiálov využívaných vo floristike, zabezpečovať pestovanie kvetín a sadovníckeho materiálu, využívať rôzne prírodniny vo viazaní a aranžovaní vo vzťahu k ochrane životného prostredia.

  učebné odbory:

  Zahradnik - 4571 H - vieš sa uplatniť - vo výrobe, predaji a dovoze okrasných drevín, kvetín, ovocných rastlín, zeleniny, ovocia, budeš poznať ekonomické podmienky pre pestovanie a ochranu jednotlivých záhradných rastlín. Zorientuješ sa v obchodných činnostiach pri predaji zahradníckeho tovaru a potrieb.

  Viazač-aranžér kvetín - 4569 H - budeš vedieť vykonavať aranžérske práce pri úprave interiérov a exterierov ako kvetinový dizajnér a navrhovať výzdobu, viazať kytice a robiť aranžérske úpravy pre rôzne príležitosti (svadby, veľkonočnú, vianočnú výzdobu ... ) a podnikať v oblasti aranžovania.

  Praktická žena - 3161 F- Pracovné uplatnenie:- v prevádzkach zameraných na výrobu textilnej konfekcie- v rastlinnej a živočíšnej výrobe na poľnohospodárskych družstvách a farmách- vo vedení domácnosti- v lesnej výrobe

  Poľnohospodárska výroba - 4572 F - Uplatnenie absolventa: absolvent je pripravený na praktické zvládnutie prác v poľnohospodárskej výrobe a pri práci na farme. (oblasť rastlinnej a živočíšnej výroby), ovláda ručné práce a bežné práce v rastlinnej výrobe, najmä pri príprave osiva, sadiva, pri spracovaní pôdy

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Peter Varga vicemajster SR v BOCCIA

  Blahoželám nášmu skvelému žiakovi Petrovi Vargovi, ktorý navštevuje III. ročník odboru management regionálneho cestovného ruchu, k štipendiu za mimoriadne športové výsledky, ktoré mu bolo udelené županom Trnavského samosprávneho kraja Jozefom Viskupičom ku dňu študentstva 2018. Peter je brilantným hráčom BOCCIA, kde na majstrovstvách SR obsadil 2.miesto

 • Seminár Podoby miestneho a regionálneho rozvoja

  Žiaci SOŠ Rakovice odboru managementu regionálneho cestovného ruchu sa v stredu 21.11.2018 zúčastnili na odbornom seminári Podoby miestneho a regionálneho rozvoja v Mestskej knižnici v Piešťanoch. Žiaci sa dozvedeli aké sú súčasné trendy vo vývoji cestovného ruchu v Piešťanoch a o aktivitách, ktoré podporujú rozvoj cestovného ruchu v Piešťanoch, Chtelnici a v ďalších obciach.

 • Rakúsko -Alpské farmárstvo

  Žiaci SOŠ Rakovice Tomáš Bielik a Martin Adamčík mali možnosť zúčastniť sa workshopu na tému Alpské farmárstvo v LFS Litzlhof v Rakúsku. Toto podujatie sa konalo v  rámci mezinárodného stretnutia EUROPEA-International. Naši žiaci spolu s ostatanými účastníkmi z Poľska, Estónska, Litvy, Nemecka a Maďarska navštívili farmy vysoko v Alpách, kde sa zoznámili ako funguje taká farma. Navštívili množstvo zaujímavých miest ako napr. aj syráreň. Pracovali na spoločnej prezentácii, kde si navzájom vymenili svoje postrehy a dojmy z jednotlivých aktivít počas dní strávených spolu. Vrcholom pre všetkých účastníkov bola návšteva vyhliadkovej plošiny Franza Jozefa (2369m).

 • Dni otvorených dverí Október 2018

  Do galérie Dni otvorených dverí Október 2018 boli pridané fotografie.

 • Oswiencim

  Dňa 10.10.2018 sa žiaci SOŠ Rakovice zúčastnili odbornej exkurzie v poľskom Oswiencime. Najskôr mali možnosť obhliadnuť si zrekonštruované námestie a historické budovy v meste Oswiencim. Následne sa presunuli na prehliadku koncentračného tábora na dvoch miestach: Auschwitz I. a Brezinka. Vo večerných hodinách sa plní dojmov a zážitkov vrátili naspäť do Rakovíc.

 • Župný deň v SOŠ Rakovice 4.október 2018

  Študenti SOŠ Rakovice pri príležitosti Župného dňa strávili dopoludnie pri netradičnom športe - DISCGOLFE, ktorý sa stáva medzi našimi študentmi čoraz populárnejší. Rakovický park slúži zároveň ako discgolfové ihrisko s 9 stanovišťami. Študentov našej školy zasvätili do tejto hry už skúsení hráči Lukáš, Michal a Ruslan.

 • Župný deň 4.október 2018

  Župný deň 4.október 2018

  Župný deň Trnavského samosprávneho kraja sa bude v SOŠ Rakovice niesť v športovom duchu. ŽIaci budú mať možnosť vysúšať si svoje zručnosti v Discgolfe.

 • Odborná exkurzia vo vinohradníctve ELESCO

  Do galérie Odborná exkurzia vo vinohradníctve ELESCO boli pridané fotografie.

 • AGROLYMPICS 2018 Portugalsko

   

  V dňoch 31.8 – 1.9. 2018 sa v Portugalskom Porte uskutočnila Agrolympiáda. Slovensko tu malo tím v zastúpení SOŠ Rakovice a SOŠ veterinárnej v Nitre. SOŠ Rakovice tu reprezentoval Tomáš Bielik žiak 3.ZV. Súťažiaci museli preukázať svoje zručnosti,  vedomosti a šikovnosť v 18 súťažných disciplínach. Slovenský tím sa umiestnil v prvej 15. Súťažiacim blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu Slovenska a školy.

   

 • POZOR zmena zvonenia

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola regionálneho rozvoja, Rakovice 25
  Hlavná 25, 922 08 Rakovice
 • 033/ 77 961 08

Fotogaléria