• Upozornenie

• Upozorňujeme všetkých vyučujúcich a žiakov, že kvôli silnému vetru je dnes 17.10.2024 zakázané pohybovať sa v školskom parku.

Ďakujeme!

• PONOŽKOVÝ OKTÓBER

• ZAPOJ SA DO ZBIERKY PONOŽIEK

Zima sa blíži a mnohí ľudia v núdzi potrebujú teplé oblečenie. Pridajte sa k nám a prineste čisté nepoužité ponožky, ktoré pomôžu udržať teplo tým, ktorí to najviac potrebujú. Stačí malý krok, ale pre niekoho to môže znamenať veľký rozdiel.

KAŽDÝ PÁR SA POČÍTA

Ponožky vhoď do škatule pred zborovňou do 31.10.

• WEBINÁR ZELENEJ ŠKOLY

• Dnes absolvovali študenti I. ročníka odborov Záhradnícka výroba a služby a Záhradný dizajn webinár Zelenej školy. V tomto školskom roku pokračujeme v plnení environmentálneho akčného plánu a tak sa študenti I. ročníka stali aj členmi kolégia pod vedením Ing. Jakubcovej. Na webinári sa zúčastnilo viac ako 90 škôl zo Slovenska a navzájom sme sa informovali o plnení jednotlivých EAP. Nás čaká tento školský rok ukončenie EAP na tému Voda a následné hodnotenie koordinátorov Zelenej školy.

• EXPERT geniality show

• Celoslovenská online vedomostná súťaž zábavnou formou

O titul EXPERT sa bude bojovať 26. novembra 2024 v školeKto chce súťažiť, mal by sa do 22. 10. 2024 prihlásiť u Mgr. Potrokovej.

Štartovné 4,-

• Noví členovia Rady školy

• V súlade s príslušnými právnymi predpismi a štatútom školy bola uskutočnená doplňujúca voľba nových členov do Rady školy z rady rodičov.

Na základe výsledko volieb boli do Rady školy zvolení nasledujúci členovia:

1. RNDr. Dominová Soňa

2. p. Schwarzbacher Marián

3. p. Ondrejička Miroslav

Zvolením nových členov Rady školy bude zabezpečené, že všetky skupiny v škole sú adekvátne zastúpené a že ich hlas bude zohľadnený pri dôležitých rozhodnutiach týkajúcich sa fungovania a rozvoja školy.

• DEŇ REŠPEKTU A ŠPORTU

• Dnes sa naši  študenti I. a II. ročníka všetkých odborov spolu so svojimi triednymi učiteľmi zúčastnili obrovskej akcie.

Na futbalovom štadióne A. Malatinského v Trnave, sa konalo podujatie Deň rešpektu a športu. Touto akciou  chceli organizátori poukázať na to , aká je dôležitá prevencia proti nenávisti medzi deťmi a proti šikane.

Celou akciou nás sprevádzal Marcel Forgáč a Jazmína Alagič. Po futbalovom zápase medzi bývalými futbalistami a integrovanými, ďalej v programe vystúpil Kmeťo band, Dominika Mirgová, Mike Spirit a mnohí iní interpreti. Na štadióne bolo vyše 16 000 študentov z celého Slovenska, ktorí vytvorili neskutočnú atmosféru. Ešte dlho nám bude znieť v ušiach dnešný slogan: „Byť slušný je cooooool“!

• ODBORNÁ EXKURZIA I. ročníka

• Študenti I. ročníka odborov Záhradnícka výroba a služby a Záhradného dizajnu dnes navštívili vrámci odbornej exkurzie Mestskú knižnicu v Piešťanoch. Tu si prezreli výstavu Franza Kafku -  nemecky píšuceho modernistického spisovateľa, člena tzv. Pražského kruhu, jedného z najvýznamnejších prozaikov svetovej literatúry 20. storočia. Taktiež sme si prezreli interaktívnu výstavu Tiché putovanie a Klasici v komikse.

Nakoniec sme navštívili výstavu súťažných prác medzinárodnej floristickej súťaže Victoria Regia 2024. Študenti sa oboznámili s rôznymi  floristickými technikami a materiálmi pri aranžovaní kvetov.

• ISIC karty pre žiakov prvých ročníkov

• Oznam: od 23.8.2024 si môžu žiaci prvých ročníkov alebo ich zákonní zástupcovia vyzdvihnúť ISIC kartu v budove školy. Uvedenú ISIC kartu je možné vyzdvihnúť aj prvý školský deň 2.9.2024.

• OBEDY pre dochádzajúcich žiakov

• OZNAM: dochádzajúci žiaci, ktorí majú záujem o stravu od 3.9.2024, majú možnosť prihlásiť sa na tel. čísle vedúcej kuchyne Ing. Samuhelovej 0911 702 471

Cena obeda 2,20 €

Obedy treba zaplatiť na číslo účtu: SK62 8180 0000 0070 0066 2401

Do správy pre prijímateľa treba uviesť meno a priezvisko žiaka.

• TERMOSNÍMKOVANIE TERÉNU

• V rámci projektu Zelená škola sme mali dnes vzácnu návštevu z Technickej univerzity vo Zvolene.

Ing. Dominik Špilák, PhD. priniesol zariadenia na termosnímkovanie terénov. Najskôr so žiakmi diskutoval o  teplote rôznych povrchov materiálov a aký to má vplyv na vlhkosť a teplotu prostredia. Následne sme si mohli vyskúšať meranie teploty rôznych plôch. Zistili sme obrovské rozdiely medzi teplotami vysadených plôch a betónových plôch, ako aj rôzne rozdiely strešných krytinách. Na betónovej ploche sme namerali 54°C, na plechových strechách až 61 °C a v korunách stromov krásnych 29°C.

Študenti sa dozvedeli veľa informácií aj o bezpečnosti lesných požiarov, ale aj o problematike elektrických áut a ich horení.

• EKOLOGICKÝ ČIN ROKA

• Včera prebehlo hodnotenie Ekologického činu roka 2023 za trnavský kraj. Ako Zelená škola sme sa opäť zapojili do tejto akcie. Získali sme ocenenie za prínos do ekológie. V projekte naši študenti - dizajnéri vymýšľali pod vedením Ing. Jakubcovej, ako využiť kapsule s kávou. Ich nápady a kreativita nadchla aj hodnotiacu komisiu.

• JUNIOR ECO PROJECT

• Máme za sebou ďalší úspešný ročník tohto medzinárodného projektu. Do projektu sú zapojení žiaci 5 krajín - okrem nás je to Maďarsko, Poľsko, Česko a Rakúsko. Tento rok sa projekt realizoval v Rakúsku na strednej odbornej škole v Yspertale. Naši študenti sa zapájali do všetkých aktivít ohľadom biodiverzity rastlín a živočíchov, ochrany pôdy, obnoviteľnej energie či realizácie zelených striech. Okrem získaných odborných zručností a to všetko v anglickom jazyku, si študenti odnášajú aj nové zážitky a priateľstvá.

Posledný deň je v znamení prezentácie našej krásnej vlasti a preto si študenti každej krajiny pripravujú krátky program. Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto úžasnej akcie.

Budúci ročník as realizuje u nás - v Rakoviciach!