Škola

 • 10. 4. 2017

  Žiaci SOŠ v Rakovice študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu absolvovali animačný kurz na ktorom získavali praktícké skúsenosti v oblasti animácií v cestovnom ruchu.

 • Video z lyžovačky v Telgárte.

 • 26. 3. 2017

  Do galérie Lyžiarsky výcvik Telgárt 2017 boli pridané fotografie.

  Žiaci SOŠ Rakovice v termíne 13.3.2017 - 17.3.2017 absolvovali lyžiarsky výcvik v Ski Telgárt.

 • Malinovský Valentín 2017

  Srdečne blahoželáme Terézii Heltkovej žiačke l.NŠ SOŠ Rakovice za celkové 3.miesto v medzinárodnej súťaži aranžovaní kvetín pri príležitosti sviatku sv.Valentína "Malinovský Valentín 2017".

  Medzinárodná súťaž v aranžovaní sa konala 16.2.2017 v SOŠ zahradníckej Gustáva Čejku v Malinove. Do súťaže bolo zapojených 27 študentov z 10 záhradníckych škôl zo Slovenska, Maďarska a Francúzska.

 • Žiačka 1. ročníka SOŠ Rakovice Eliška Šabová si pre Vás pripravila návod ako na jednoduchý a pekný darček.

 • Pozrite si video z Valentínskeho dňa otvorených dverí v SOŠ Rakovice a zažite tento super deň s nami znovu :) .

 • 27. 12. 2016

  Naše milé a šikovné aranžérky z I.NŠ spolu s p. majsterkou Zuzkou Vozárovou boli tesne pred Vianocami v CVČ Ahoj Piešťany, učiť deti z CVČ Ahoj aranžovať vianočné svietniky.  Deti boli veľmi šikovné, aranžovanie ich bavilo čoho výsledkom boli krásne vlastnoručne vyrobené svietničky.

 • Študenti Strednej odbornej školy Rakovice už tušili, že tohtoročný mikulášsky deň na škole bude neobyčajný. Zorganizovali si mikulášsku besiedku, kde im okrem balíčkov rozdávali aj ocenenia.

 • Milí priatelia,

  ponúkame Vám video návod "Ako si vyrobiť vianočný svietnik" :) .

 • Tohtoročným trendom sú prírodné materiály, z ktorých väčšina bola starostlivo nazbieraná na pozemkoch školy a následne pripravená na spracovanie. Študenti aranžérstva pri tvorbe ozdôb môžu uplatniť svoju fantáziu, ale ich výslednú podobu vedia samozrejme plne prispôsobiť požiadavkám zákazníkov.

 • Štyri týždne pred Vianocami nazývané advent, považujeme ich za intenzívnu prípravu na Vianoce. Pre strednú odbornú školu v Rakoviciach by sa dalo povedať, že príprava na jeden z najkrajších sviatkov v roku trvá omnoho viac ako len štyri týždne.
  Symbolom adventu sú živé adventné vence so štyrmi sviečkami, ktoré symbolizujú štyri nedele, Vianoce sa zas spájajú s teplom a svetlom sviečok v krásnych svietnikoch.

 • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky na podporu Celospoločenských programov podpory zdravia a zdravého životného štýlu schválilo v tomto školskom roku aj návrh Strednej odbornej školy v Rakoviciach a dalo tak zelenú pre viacero aktivít žiakov i pedagógov.
  Cieľom projektu Zdravie na tanieri je realizácia aktivít na podporu prevencie obezity a vytvárania zdravého prostredia v školách, motivácia žiakov k zmene stravovacích návykov, podpora diétneho režimu stravovania a pitného režimu. Podporovať všetky tieto zdravé návyky sa dá veľmi prirodzenou, zábavnou cestou s využitím súčasných technológií, ktoré sú mládeži veľmi blízke.
  Nuž Stredná odborná škola v Rakoviciach veru môže inšpirovať viacerých Mikulášov, ktorí chcú spraviť radosť našim ratolestiam. Veď vidieť zdravé a šťastné dieťa je cieľom azda každého rodiča, učiteľa či vychovávateľa.

   

 • Mikulášske posedenie v SOŠ Rakovice

   

  Dnes sa Mikuláš zastavil aj v SOŠ Rakovice spolu s čertom a anjelom. Čert sa na žiakov pripravil a priniesom si Knihu Hryechov...ešte, že anjel nezabudol na svoju Knihu Dobrých Skutov....., takže Mikuláš všetko dobre zvážil a odvážil, a nakoniec predsa len nadeľoval.

  Nebojte sa nie uhlie, ale zdravé mikulášske balíčky, ktoré ako sa nám Mikuláš zmienil mohol pripraviť aj vďaka projektu "Zdravie na tanieri 2016" AQUA Plus.

  Žiaci, ktorí sa v rámci projektu AQUA Plus zapojili do rôznych súťaží, boli odmenení vecnými cenami.

  Počas milej návštevy Mikuláša nám zaspievali a zahrali vianočné piesne naše talentované, skvelé a vynikajúce speváčky Klaudia Vaculová (spev+gitara), Soňa Matkovčíková (spev+varhany), Terézia Strýčková (spev) a Veronika Mareková (trúbka).

  Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tohto pekného, milého a priam rodinného mikulášskeho stretnutia.

  ĎAKUJEME

 • Exkurzia do Osvienčimu

  17. 11. 2016

  Osvienčim (Auschwitz Birkenau) desivé svedectvo 2. svetovej vojny

   

  Dňa 15.11.2016 sa žiaci spolu s pedagógmi SOŠ Rakovice  vybrali na exkurziu do Osvienčima.

  Koncentračný tábor Osvienčim bol počas druhej svetovej vojny nemecký vyhladzovací tábor. Prenasledovaní boli predovšetkým Židia, ale aj Rómovia, sovietskí zajatci a taktiež mnohí ďalší. Väčšina našla svoju smrť v plynových komorách. V Osvienčime zahynulo približne 1,5 milióna nevinných ľudí v plynových komorách, v dôsledku vyhladovania alebo ťažkých prác.

  Pri vstupe do tábora našu skupinu rozdelili na dve časti a každej skupine bol pridelený sprievodca. Všetci sme dostali slúchadlá, v ktorých sme mohli vynikajúco počuť  výklad sprievodcu.

  Videli sme expozície kde boli fotografie dospelých väzňov, ale aj detí, dozvedeli sme sa, že priemerná váha väzňov bola 25-30kg a dĺžka života v koncentračnom tábore 3 mesiace. V ďalšom bloku sme videli kufre, osobné veci, okuliare a iné veci, ktoré patrili väzňom a pri príchode do koncentračného tábora im boli odobraté. Nasledujúcom bloku sa nachádzali 2 tony ľudských vlasov (pri príchode do tábora väzni boli ostrihaní) z ktorých sa potom vyrábala látka.

  Nakoniec sme prišli k múru pri ktorom popravovali väzňov a následne sa presunuli do krematória a k plynovej komore.

  Pohľad na železničné koľaje a vstup do koncentračného tábora bol nesmierne skľučujúci, keď sme si predstavili s akou otrasnou nehumánnosťou sa tu väzni stretávali.

  Táto exkurzia nám ukázala, aká hrozná, obludná a zverská bola realita v koncentračných táboroch a 2.svetovej vojny.

  Viac než milióny slov vystihujú tieto udalosti dva citáty:


  „Ten, kto si nepamätá históriu, je odkázaný na to prežiť ju znova.“ – George Santayana


  „Zabudnúť znamená nechať ich znova zomrieť.“

  FOTOGALÉRIA

 • Prečítajte si o nás v regionálnych novinách.

 • Milí priatelia,

  dokument z medzinárodnej súťaže v aranžovaní, ktorá sa konala 20.10.2016 v SOŠ Rakovice si môžete pozrieť na web stránke TV Karpaty.

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola Rakovice
  Hlavná 25, 922 08 Rakovice
 • 033/ 77 961 08

Fotogaléria