Sobota 15. 5. 2021

Napísali, vysielali o nás

ŠTUDUJ S NAMI, ČO ŤA BAVÍ

• POZOR! VOĽNÉ MIESTA

Stredná odborná škola regionálneho rozvoja, Rakovice 25 oznamuje záujemcom o nástup do prvého ročníka pre školský rok 2021/2022, že máme ešte voľné miesta v odboroch:

4-ročný študijný odbor

6324 M manažment regionálneho cestovného ruchu

4239 M floristika

3-ročný učebný odbor

4571 H záhradník

4569 H viazač a aranžér kvetín

2- ročné nadstavbové štúdium (príslušný výučný list)

4511 L záhradníctvo

2- ročné učebné odbory (bez prijímacích pohovorov)- neukončená základná škola

4572 F poľnohospodárska výroba

• Na základe aktuálnych usmernení MŠVVaŠ SR Vám touto cestou oznamujeme, že od

pondelka 10. mája 2021 nastupujú všetci žiaci na PREZENČNÉ VYUČOVANIE.

Vyučovanie bude prebiehať podľa rozvrhu - NEPÁRNY TÝŽDEŇ.

V deň nástupu na prezenčnú formu vyučovania sa každý žiak preukáže vyhlásením o bezinfekčnosti.

Tlačivá na stiahnutie:

Neplnoletý žiak: Vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa/žiaka o bezinfekčnosti

Plnoletý žiak: Vyhlásenie o bezinfekčnosti plnoletý žiak

- žiaci, ktorí majú záujem o stravovanie v školskej jedálni, sa môžu individuálne nahlásiť do piatku 7.mája 2021 do 12:00hod. na t.č.: 033/7796108

• Prijímacie skúšky SOŠ RR Rakovice

Prijímacie skúšky:

3.mája 2021 (pondelok) o 8.30 hod. pre uchádzačov, ktorí si našu školu uviedli na 1.termín

10.mája 2021 (pondelok) o 8.30 hod. pre uchádzačov, ktorí si našu školu uviedli na 2.termín

Prineste si so sebou pozvánku, pero a môžete použiť pri skúške z matematiky kalkulačku.

Upozornenie : vstup do budovy školy na prijímacie skúšky bude umožnený len žiakovi (nie zákonnému zástupcovi), a to po splnení platných podmienok na vstup do školy počas aktuálne platných protipandemických opatrení (v súčasnosti rúškom prekryté ústa a nos, na vstupe sa meria telesná teplota).

• PREDAJ PRIESAD

Predaj priesad v pracovných dňoch od 8:00 - 15:00 hod. v sobotu od 8:00 - 12:00hod. (1.máj a 8.máj)

Ponúkame priesady zeleniny, letničiek a liečiviek.

V našej ponuke nájdete:

Bakopa, Plektrant, Chrizantéma, Petúnia, Begonia, Thyhophyla, Coleus, Impatiens, Verbena, Viantus, Šalvia, Gazania, Osteospermum, Pelargonium peltatum, Pelargonium peltatrum, Pelargonium zonale, Pelargonium zonale

Rajčiny, Paprika, Baklažán, Hlúboviny, Bazalka, Majorán, Zeler, Pór, Uhorka šalátová

Šalát, Melón

Levanduľa

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26

Vážení rodičia,

Vážení rodičia,aby Vaše deti mohli aj v novom školskom roku využívať svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť. Ak ste tak zatiaľ neurobili, postupujte podľa krokov nižšie.

• tel: 033 22 11 220

• Workshop III. Traditičné miestne jedlá - najlepšie jedlá

Vďaka Europea Slovakia a projektu Slow Slow food long life - lost traditions back to kitchen mali žiaci a zamestnanci SOŠ Rakovice možnosť naučiť sa a pripraviť si špeciality nášho regiónu ako napríklad "Scískance ", Fazuľovú polievku s krúpami alebo vynikajúce slané koláče z kysnutého cesta. Účastníci workshopu ocenili autentickosť realizácie jednotlivých receptov, obsah workshopu a zároveň aj potrebu ďalšieho vzdelávania sa v danej oblasti nakoľko množstvo recptov z nášho regionu sa už pomaly vytráca z našich stolov. Vráťme tradičné miestne jedlá znovu na naše stoly.

• Workshop &quot;Slow food –long life: lost traditions back to kitchen&quot;

Vďaka združeniu EUROPEA Slovakia, ktoré realizuje projekt Slow food-long life: lost traditions back to kitchen na Slovensku, mali možnosť pedagogickí zamestnanci a žiaci odboru management regionálneho cestovného ruchu Strednej odbornej školy Rakovice zúčastniť sa na workshope zameranom na prípravu tradičných slovenských veľkonočných jedál ako napríklad polievka z medvedieho cesnaku, veľkonočného baránka, judášky atď.
    Projekt Slow food-long life: lost traditions back to kitchen si kladie za cieľ zdieľať osvedčené tradičné recepty a postupy pri príprave jedál. V dnešnej uponáhľanej dobe je dôležité, aby sme ľuďom pripomenuli a povzbudili sa vrátiť k receptom starých materí a k tradičnej príprave jedál. Tento projekt môže byť realizovaný vďaka programu Erasmus+.

• Stredná odborná škola regionálneho rozvoja, Rakovice 25
    Rakovice 25, 922 08 Rakovice